top of page

Przepis na leniwy urlop, cześć pierwsza : chutorowe zakamarki do ''nicnierobienia'' .

Zaktualizowano: 16 lip 2023

'' A co tam u was można robić ? Jakie tam macie atrakcje? '' - to najczęściej zadawane pytania przez osoby, które jeszcze nigdy nie odwiedziły Chutoru. Moja ulubiona odpowiedź to : '' U nas można odpoczywać! I to jest największa atrakcja! ''. Ale tak na poważnie: w Chutorze mamy wszystko, aby zadowolić gości, którzy chcieliby coś zobaczyć, gdzie pójść, ale jednocześnie nie zmęczyć samą drogą do celu, i ja to szanuję , gdyż sama jestem miłośniczką urlopowego ''nicnierobienia''! W związku z czym, przedstawiam wam kilka sposobów na leniwy urlop w Chutorze Gorajec.


Zacznijmy od poranka. Oczywiście, poranek to rzecz względna, ale niezależnie od tego o której rozpoczynacie swój dzień , czy to 6.00, czy to 11.00, w Chutorze warto przywitać nowy dzień kubkiem kawy lub herbaty. Nie jest to istotne, jaki napój znajdzie się w waszym kubku, najważniejsze jest to , gdzie to wypijecie. A w Chutorze jest tyyyle urokliwych miejsc na pierwszą kawę czy herbatę! Na przykład :


1.Balkony w pokojach na piętrze - idealne rozwiązanie na poranek, szczególnie , jeśli jesteście ''porannym ptaszkiem'', bo popijając kawę można obserwować latające ptaki, pszczoły pracujące na kwitnącej surmii lub sarenki na łące tuż naprzeciwko Chutoru, można też napawać się widokiem na XVI-wieczną drewnianą cerkiewkę.
2.Jeśli macie pokój na parterze albo już spróbowaliście siedzenia na balkonie i poszukujecie innego miejsca na spędzenie poranka z kawą, to macie tu kilka opcji do wyboru na terenie Chutoru. Można usiąść na tarasie i , znowuż, podziwiać cerkiewkę, drzewa i ptaki albo, można odwrócić się w drugą stronę i podziwiać gorajecką stodołę i spichlerz z deskalem autorstwa Arkadiusza Andrejkowa. Wspaniałym miejscem na posiedzenie/poleżenie o każdej porze dnia jest Duża Scena , która jest starą chałupą bez ściany frontowej, ale trzy pozostałe ściany i dach chronią przed słońcem i deszczem. Tuż przy Dużej Scenie są dwa tarasy , również do posiedzenia, poleżenia, pogadania, poczytania i pomarzenia. Kolejne cudne miejsce : Krąg Ogniskowy. Ta przestrzeń jest ,przede wszystkim, wykorzystywana do wieczorno-nocnych spotkań przy ognisku, ale dzięki wielkim starym lipom i dębom, które dają cień , nawet najbardziej upalny dzień jest całkiem przyjemny. Na koniec: moje ulubione miejsce do leniuchowania - krzesło lub kocyk pod surmią. Kocham to drzewo , można schować się pod jego rozłożystymi gałęziami i wdychać aromat kwiatów lub słuchać brzęczenia pszczół. Surmia jest tak gęsta, że doskonale chroni przed słońcem, ale również przed lekką mżawką. Jeśli macie plan na przeczytanie grubej książki , za którą zabieracie się już od dawna, to lepszego miejsca nie da się znaleźć.


To tylko kilka miejsc na terenie Chutoru, gdzie można zaszyć się z kawą i książką lub na drzemkę popołudniową. W następnym wpisie opowiem wam , co można robić w Gorajcu , kiedy już wysiedzicie i wyleżycie się we wszystkich fajnych miejscówkach w Chutorze i zapragniecie odrobiny przyjemnego ruchu.
35 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page